5 przydatnych dla Twojej firmy aplikacji na telefon

Kategoria: Innowacyjnie Opublikował MobivoiceSkomentuj

Smartfon to nieodłączony dodatek do pracy każdego przedsiębiorcy. Dzisiejsze telefony komórkowe zastępują wiele urządzeń elektronicznych na raz – dzięki nim możemy nie tylko wykonywać połączenia i wysyłać smsy, ale również prowadzić wideokonferencje, tworzyć notatki i inne teksty, zarządzać plikami czy fotografować w całkiem niezłej jakości. Smartfon to nieoceniona pomoc w dzisiejszych czasach, szczególnie jeżeli posiada kilka bardzo przydatnych aplikacji. Poniżej przedstawiamy TOP 5, dzięki którym Twoja firma będzie mogła zarabiać dla Ciebie jeszcze więcej.

1. QuickOffice

www.pcworld.com

www.pcworld.com

 

Dzisiejszy rynek oferuje wiele programów biurowych na Androida, ale QuickOffice jest jednym z najlepszych. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie użytkowników, którzy prowadzą swoje firmy. Aplikacja jest oczywiście kompatybilna z pakietem Microsoft Office, dlatego też edycja dokumentów stworzonych w Wordzie, czy Excelu (lub też ich szybki podgląd) nie sprawi nikomu żadnych problemów.

 

2. Evernote

www.omnlondon.com

www.omnlondon.com

 

Prędzej czy później każdy, kto prowadzi swoją firmę odkryje, że niezwykle dostępna i błyskawiczna możliwość stworzenia notatki ze spotkania biznesowego, lub szybkie sprawdzenie utworzonego wcześniej dokumentu są niezwykle przydatne.

Evernote to bez wątpienia najbardziej funkcjonalna, najprzyjemniejsza w obsłudze i najlepsza pod względem oferowanych możliwości aplikacja stworzona w tym celu.

 

3. QuickBooks

quickbooks

www.optivityadvisors.com

 

Jednym z największych wyzwań, z jakimi przychodzi się zmierzyć każdemu właścicielowi firmy, jest zarządzanie jej finansami. Mobilna wersja QuickBooks to aplikacja, która umożliwia nie tylko dokładne i wnikliwe śledzenie bilansu zysków i strat, ale również systematyczny podgląd miesięcznych kosztów i niespodziewanych wydatków. Aplikacja jest niestety płatna, ale producenci umożliwiają korzystanie z niej przez pierwsze 30 dni za darmo.

 

4. Skype

www.kancolle.wikia.com

www.kancolle.wikia.com

 

Rozmowy głosowe, wiadomości tekstowe i wideokonferencje – tutaj Skype nie ma sobie równych. Program/aplikacja stał się prawdziwym liderem i standardem w tych kwestiach. Dziś każda, nawet najmniejsza firma powinna mieć swoje konto w tej usłudze.

Na tę chwilę nie ma wygodniejszego sposobu na uczestnictwo w wideokonferencji z potencjalnym konsumentem. Ta aplikacja to również szansa na uratowanie sytuacji “awaryjnych”, kiedy jednak nie możemy pojawić się i spotkać z danym klientem o czasie – zamiast przekładać spotkanie, wystarczy wykonać połączenie z włączoną kamerką. Wówczas żadna niecierpiąca zwłoki sprawa nie zostanie pominięta.

 

5. OBackup

play.google.com

play.google.com

 

Ta aplikacja to prawdziwe cudo – dzięki niej, za pomocą jednego kliknięcia możesz wykonać kopię zapasową swojego telefonu oraz zamieścić ją w chmurze (np. Dropbox, Google Drive). Kopia online jest opcjonalna, ponieważ możemy ją wykonać również lokalnie na karcie pamięci.

Co ważne, aplikacja nie wymaga ponownego uruchamiania telefonu. Ponadto, działa niezwykle sprawnie, szybko i nie spowalnia systemu podczas tworzenia kopii. Posiada również harmonogram, dzięki któremu możemy zaplanować kopiowanie danych w dowolnym i najwygodniejszym dla nas czasie.

Skomentuj