Czym są mobilne systemy sprzedaży?

Kategoria: Innowacyjnie Opublikował Mobivoice1 Komentarz

Z biegiem lat na popularności zyskuje handel mobilny. I choć niemożliwym jest przebywanie w dwóch miejscach naraz, prowadzenie działań w firmie i w terenie jednocześnie jeszcze nigdy nie było tak proste, jak teraz. Na czym polegają zatem mobilne systemy sprzedaży?

Praca w terenie to duże wyzwanie. Nie dość, że wymaga od handlowca częstego przemieszczania się z miejsca na miejsce i wiąże się z życiem „w trasie”, to wymaga od pracownika działań w pojedynkę. Wiadomo, że działać ma on na korzyść firmy i dobrze będzie, jeśli jego decyzje zostaną podjęte w oparciu o wszelkie aktualne dane sprzedażowe. A o zmiany w nich nietrudno, zwłaszcza w sektorze handlowym. Na szczęście technologia przychodzi z rozwiązaniem również i dla przedstawicieli handlowych. Jakim konkretnie?

 

www.finanse.egospodarka.pl

www.finanse.egospodarka.pl

 

Mobilny system sprzedaży pozwala na ścisły kontakt przedstawiciela handlowego z firmą. Nie istnieje więc ryzyko, że podjęta przez mobilnego handlowca decyzja okaże się niekorzystnym rozwiązaniem. Pracownik ma bowiem cały czas przy sobie szereg niezbędnych do codziennej pracy informacji, które zwykle znajdują się w siedzibie firmy, a mogą okazać się niezbędne w chwili podejmowania decyzji o współpracy. System na bieżąco aktualizuje dane dotyczące klienta i historii podjętych z nim przedsięwzięć. Dzięki temu handlowiec nie musi martwić się, że nie będzie miał aktualnego dostępu do wystawionych faktur, raportów sprzedaży czy zamówień.

Mobilny system sprzedaży to ułatwienie działań przedstawiciela handlowego w najczystszej postaci. Dba bowiem o najbardziej podstawowe kwestie – może na przykład poprowadzić kalendarz spotkań z klientami i na bieżąco informować o wyjazdach zaplanowanych w harmonogramie. Dzięki temu handlowiec nie musi martwić się, że zapomni o ważnym wydarzeniu w ciągu dnia pracy. Kolejnym udogodnieniem, które zapewniają mobilne systemy sprzedaży, jest planowanie trasy. Odpowiednie systemy działające w oparciu o najnowsze mapy oraz GPS, umożliwiają lokalizację danej osoby i na tej podstawie uwzględniają korki w mieście oraz czas, jaki potrzebny jest na dotarcie do miejsca docelowego.

Niewątpliwą korzyścią płynącą ze skorzystania z mobilnego systemu sprzedaży jest kontrola zespołu managerskiego nad pracą handlowców. I nie chodzi tu o brak zaufania wobec pracowników, ale o stworzenie lepszych warunków współpracy. Kontakt przedstawiciela z firmą jest konieczny, aby wszelkie negocjacje i ustalenia z klientem mogły zakończyć się sukcesem w postaci zawarcia umów handlowych. Dzięki możliwości pozostawania w ciągłym kontakcie managerowie mogą lepiej zarządzać grupą handlowców, a to daje im szanse na skuteczniejsze działania w terenie.

Mobilne systemy sprzedaży są dużym ułatwieniem pracy przedstawicieli handlowych. Warto więc jak najszybciej wdrożyć je w firmie, ponieważ można spodziewać się, że z czasem staną się standardem w pracy mobilnych handlowców.

Komentarze

Skomentuj